Korytowanie Żyrardów cennik

Korytowanie Kobyłka cennik

Korytowanie to jedna z pierwszych czynności podczas przygotowywania gruntu pod kładzenie kostki brukowej. Czynność ta polega na wykonaniu drobnego zagłębiania tak aby wysokość ułożonej później kostki brukowej nie wychodziła poza poziom gruntu. Zazwyczaj do tego celu wystarczy wykop o wysokości 20-40 centymetrów. Oczywiście głębokość wykopu jest mocno uzależniona od zakupionej kostki oraz indywidualnych preferencji inwestorów.

Na to jak będzie wyglądał wykop wykonany za pomocą korytowania ma również wpływ planowanego obciążenia kostki oraz rodzaj gruntu. W przypadku koryt na piaszczystych terenach przygotowywanych pod pieszych wystarczy płytkie koryto. Natomiast gdy planujemy umieścić kostkę brukową na parkingu (tym bardziej gdy na twardym gruncie) to należy rozważyć wykonanie głębszego wykopu.

Korytowanie Kobyłka cennik

Korytowanie Kobyłka to usługa komplementarna do układania kostki brukowej. Z reguły bywa rozliczana osobno, natomiast niektóre przedsiębiorstwa wliczają ją w całość prac budowlanych związanych z położeniem kostki. W jej skład może wchodzić wykonanie podbudowy, poziomowanie nawierzchni, niwelacja nierówności teren oraz najważniejsze, czyli samo korytowanie Kobyłka. Układanie kostki burkowej to usługa, której ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za metr bieżący, lecz mogą znacznie przekraczać 100 lub nawet 200zł za metr bieżący. C

ena jest mocno uzależniona od zakresu usługi oraz pozostałych czynników (rodzaj gruntu, wielkość układanej nawierzchni, rodzaj gruntu itd.).

W celu poznania dokładnej wyceny (korytowanie Kobyłka cennik) rekomendujemy kontakt telefoniczny: +48 602 220 981

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *