Podbudowa drogowa Żyrardów

Podbudowa drogowa Piaseczno

Podbudowa drogowa Piaseczno to fundament dla wyższych warstw drogi. Jest on wykonany z betonu cementowego lub mieszanki mineralno-asfaltowej. Podbudowa jest uważana za jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych drogi. Jej zadaniem jest przenoszenie obciążeń. Co ma szczególne znaczenie na drogach narażonych na duże obciążanie wywoływane ruchem samochodów ciężarowych.

Wyróżnia się podbudowę zasadniczą oraz podbudowę pomocnicze. Należy wiedzieć, że podbudowa pomocnicza jest układana na zasadniczej. Zasadnicza podbudowa poza funkcją wzmacniającą jest odpowiedzialna za stabilność podczas zmiennych warunków atmosferycznych oraz prawidłowy drenaż drogi.

Materiał do podbudowy drogowej Piaseczno

Podbudowa jest najgrubszą warstwą drogową. Przyjmuje się, że powinna mieć co najmniej 20cm. Do budowy podbudowy wykorzystuje się kruszywa o wielkości ziaren nie przekraczających 63 mm. Kruszywo użyte do budowy podbudowy drogowej jest zagęszczane mechanicznie w warunkach optymalnej wilgotności.

W celu poznania przekonsultowania szczegółów na temat budowy podbudowy drogowej oraz dobrania prawidłowego kruszywa rekomendujemy kontakt telefoniczny z naszą firmą pod numerem: +48 602 220 981

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *